WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nihan Yüksel Çanakçı

HIFU

HIFU, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrasonik ses dalgaları sayesinde cildin alt tabakalarına etki ederek ciltte ameliyatsız sıkılaşma ve incelme elde edilen bir tedavi yöntemidir. Etki gücü sayesinde “ameliyatsız yüz germe”, “ameliyatsız lifting” ifadeleri de kullanılmaktadır.
Fokuslu ultrason tedavisinde ses dalgaları derinin 3-4,5 mm altına ilerleyerek, cilt altındaki fasya dokusunda ısıl hasar oluşturur. Bu hasar sonrasında fasya tabakasında küçülme, sıkılaşma ve işlem anında bile gözlemlenebilen cildin sarkmış bölgelerinde toparlanma olur. Ses dalgaları aynı zamanda kolajen üretimini de arttırdığı için bu sıkılaşma ve toparlanma etkisi giderek artarak üçüncü ayın sonunda maksimum etkiye ulaşır.
Özellikle yüz, gıdı hattı ve boyunda cildi gevşek ve sarkmış ancak ameliyat olmak istemeyen kişiler için HIFU uygulaması idealdir. Seans süresi uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre 30-60 dakika arasında değişmektedir. Anında etki görülmeye başlamakla birlikte üçüncü ayda maksimum seviyeye ulaşır. Etkisi 1,5-2 yıl sürmektedir. İhtiyaç halinde senelik veya 2 senelik aralıklarla tekrar uygulanabilir.
İlgili Gönderiler