WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nihan Yüksel Çanakçı

Cilt Bakımı

Cilt bakımı sağlıklı ve ışıltılı bir cilt elde etmek, cilt sorunlarını iyileştirmek ve yaşlanma belirtilerini azaltmak amacı ile her yaşta uygulanabilen, cildi derinlemesine temizleme, ölü tabakadan arındırma ve nemlendirme prensibine dayanan uygulamalardır.
Cilt bakımı; sivilce, siyah noktalar ve lekelerin tedavisinde, gözeneklerin küçültülmesinde, renk eşitsizliğinin giderilmesinde, cilt hassasiyeti ve kızarıklığının yatıştırılmasında, yaşlanma belirtilerinin azaltılmasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Kişinin ihtiyacına göre tek başına ve medikal veya enerji bazlı tedaviler ile uygulanabilir.
Her cilt tipi ve yaş için cilt bakımı farklıdır. Yoğun yağlı, akneli ciltlerde bakım sırasında vakumlu özel solüsyonlar içeren cilt bakım sistemleri (Aqua peel 2.0) de kullanılır. Hassas ciltlerde yatıştırmaya, lekeli ciltlerde lekeyi açmaya, yaşlanma belirtileri gösteren ciltlerde sıkılaştırmaya ve kolajen ürettirmeye yönelik içerikler tercih edilir.
Cilt tipine uygun olarak düzenli profesyonel cilt bakımının yapılması ve önerilen ev bakım ürünleri ile desteklenmesi zamanla gelişebilecek akne, leke, kırışıklık, sarkma gibi sorunları engeller. Amaç her zaman güzellikten önce cilt sağlığının sürekliliğini sağlamaktır.
İlgili Gönderiler