WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nihan Yüksel Çanakçı

Altın İğne Radyofrekans

Altın iğneli radyofrekans uygulaması, son dönemde en sık kullanılan cilt gençleştirme ve iyileştirme işlemlerindendir. Altından kaplanmış mikro iğneler yardımıyla derinin farklı tabakalarına iletilen radyofrekans enerjisi ile cilt altındaki hücreler uyarılır, kolajen ve elastin lif üretimi artar böylece ciltte gözle görülür bir sıkılaşma elde edilir.
Altın iğne radyofrekans uygulamasında, derinin farklı tabakalarında farklı yoğunlukta enerjiler ile çalışılabilir, cilt yüzeyine bir hasar vermeden alt tabakalar uyarılmış olur. Derin tabakalarda çalışılarak derinin sıkılığını sağlayan en önemli desteği kolajenin yeniden üretilmesi ile alt yüzde çene hattı oluşturulur, üst yüzde sıkılaşma ve lifting elde edilir. Bu yüzden ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biri olarak da bilinir. Daha yüzeyel tabakalarda çalışmak gözenek sıkılaşması, leke ve damar tedavisi ve cilt tonu eşitliği sağlar. Farklı derinliklerde çalışarak alın çizgileri, dudak ve göz etrafındaki çizgiler, akne izleri ve çatlak tedavisinde de etkili şekilde kullanılır.
İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölge lokal anestezik krem ile 30 dakika bekletilir. Yeterli anestezi ve dezenfeksiyon sağlandıktan sonra işleme başlanır. İşlem uygulanacak bölgenin genişliği ve endikasyona göre 30 ila 45 dakika arasında sürer. Uygulama sonrasında yüzde hafif bir kızarıklık gelişir, bu da birkaç saat içerisinde geriler. Her yaş ve cinsiyete, tüm cilt tiplerine, her mevsim uygulanabilir. İlk seanstan itibaren gözle görülür yanıt alınır. Önerilen 1 ay ara ile 3 seans uygulanmasıdır.
İlgili Gönderiler