WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nihan Yüksel Çanakçı

BBL (Broad Band Light)

BBL (Broad Band Light / Geniş Bant Işık) 400-1200nm arası geniş dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık veren, cildi gençleştirme ve yenileme özelliğine sahip etkili ve özel bir ışık tedavisidir. FDA tarafından da onaylı olan BBL uygulaması, son dönemde iğnesiz ve ağrısız olması, hızlı sonuç vermesi sayesinde popülerliği artan medikal estetik uygulamalarından biri olmuştur.
Cildimiz maruz kaldığı stres, çevre kirliliği, güneş ışınları gibi çevresel faktörlerden etkilenerek bir hasarlanma sürecine girer. Genetik altyapı ile birlikte bu hasarlanma süreci zamanla tamir mekanizmalarının da zayıflaması ile yaşlanma belirtileri olarak kendini gösterir. Zaman içinde cilt incelir, çizgiler, kırışıklıklar, lekeler, damar çatlakları ve elastikiyet kaybına bağlı sarkmalar oluşur.
BBL teknolojisi, sahip olduğu geniş ışık spektrumu ve derinin farklı katmanlarına ve moleküllerine etki edebilen filtreleri sayesinde kolajen ve elastin üretimini tetikler, lekelerin ve damarlanmaların azalmasını sağlar. Bu sayede cildin kaybettiği elastikiyet geri kazanılır, lekelerin de azalması ile daha sıkı ve parlak bir cilt elde edilir; rosaceaya bağlı kızarıklık, kaşıntı yanma atakları, damar çatlakları anlamlı ölçüde azalır. Yapılan çalışmalarda her sene düzenli olarak 3 seans BBL uygulanan hastalarda gen yapısında iyileşme olduğu; hastaların seneler ile kronolojik yaşları ilerlese bile cilt kalitelerinin arttığı, yaşlanma belirtilerinin azaldığı gösterilmiştir.
BBL; yüzdeki leke, rosacea (kızarıklık, yanma, kaşıntı, yanma-batma, sivilcelenme), kılcal damar çatlakları, ince çizgi ve kırışıklık, doğumsal damar benlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Yüz haricinde boyun, dekolte ve ellerde oluşan yaşlılık belirtilerini gidermek, sıkılaşma sağlamak amacı ile uygulanabilir. BBL daha canlı ve parlak bir cilt elde etmek, cildin gençliğini korumak adına eşsiz bir tedavidir.
Hastanın cildine ve ihtiyacına göre 3-4 hafta aralıklarda en az 2-3 seans uygulama önerilir. Her sene düzenli olarak yapılması işlemin etkilerinin devamlılığını sağlar, cilt kalitesini arttırır, yaşlanma belirtilerini siler.
İlgili Gönderiler