WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nihan Yüksel Çanakçı

Ultraformer III HIFU

ultraforer3
Ultraformer III, cilt yüzeyine zarar vermeden derinin derin tabakalarını ve kas tabakasını uyararak kolajen sentezini arttıran yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason (HIFU) teknolojisidir. Radyofrekans, kızılötesi ve diğer lazer sistemlerinden farklı olarak daha çok cildin alt tabakalarında kontrollü hasar oluşturarak ameliyatsız olarak yüz germe imkânı sağlayan etkin ve güvenli bir uygulamadır.
Ultraformer III, sahip olduğu MMFU destekli kartuşları sayesinde hem konsantre hem de kararlı ultrason enerjisinin doğru bir şekilde hedef bölgelere odaklanmasını sağlar. Kişiye ve bölgeye özel uygulamalar sırasında çevre ve yüzeyel dokuya zarar vermeden geniş ya da dar alanları hassas bir şekilde hedefler. Hedeflenen bölgelere 65-75 derece stabilize sıcaklıkların aktarılmasıyla yüz bölgesinde cildin sıkılaşmasını ve gerilmesini sağlayan yeni kolajen üretim sürecini; vücut bölgesinde ise cilt altı istenmeyen yağların azalması ile şekillendirme sürecini başlatır.
Uygulama öncesinde herhangi bir anestezi prosedürü gerekmez. Oldukça konforlu, ağrısız ve acısız geçen işlem sonrasında kişi normal hayatına devam edebilir. Etki anında görülmeye başlanır, kolajen üretimim artması ile 3.aydan itibaren maksimum seviyeye gelir. İhtiyaca göre senelik aralıklarla devam edilebilir.
Ultraformer III ile boyun bölgesinde gıdı ve çene sarkmaları, yüz bölgesinde yanak sarkmaları, göz altı torbalanmaları, kaş düşüklüğü tedavi edilebilir; özel MF2 başlığı sayesinde alın, göz çevresi, dudak etrafındaki ince çizgi ve kırışıklıklar önemli ölçüde azaltılabilir. Sahip olduğu son teknolojik sistemi ile etkili bir ameliyatsız yüz ve vücut germe yöntemidir.
İlgili Gönderiler