WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nihan Yüksel Çanakçı

Regenera Activa Tedavisi

Regenera Activa, kılcal damarları yenileme tekniğine dayanan bir saç dökülmesi tedavisidir. Saç dökülmesine dirençli olan ense bölgesindeki saçlı alandan biyopsi ile elde edilen dokulardan kişinin kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu oluşturulur ve dökülen bölgeye enjekte edilir.

Bu işlemin amacı zayıflayan saç kökünün yenilenmesi ve daha sağlıklı olması için kılcal damarların yenilenmesini uyarmaktır. Kişinin kendi hücrelerinin, saç kökünün güçlenmesini ve yenilenmesini sağlaması, tedavinin en önemli özelliğidir.

Kadında da erkekte de ense ve kulak arkasında bulunan saç kökleri, hormonal ve çevresel etkilere dirençli olmak üzere genetik olarak kodlanmışladır. Regenera Activa teknolojisi sayesinde, bu sağlıklı ve güçlü saç köklerinden elde edilen hücreler özel bir cihaz ile yoğun bir hücre süspansiyonuna dönüştürülür. Zayıflayan ve dökülen saçlı deri bölgelerine bu süspansiyonun enjekte edilmesi hasta ve cansız saç köklerine destek olur. 1 ay sonra dökülmeyi azaltma, 3 ay sonra yeni saç çıkarma etkisi görülmeye başlanır. Tedavi genellikle tek seanstır. İhtiyaç duyulursa veya tedavi etkinliğini arttırmak adına birkaç yıl sonra tekrar uygulanabilir.
Regenera Activa, saç ekimine alternatif değil, destek bir yöntemdir. Özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan hastalarda dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması adına oldukça etkilidir. Saç ekimi yaptıracaklarda ise ekilen saçların hızlı ve güçlü çıkması için, ekim öncesinde veya sonrasında uygulanabilir.
İlgili Gönderiler