WhatsApp
Bizi Arayın

Dr. Nihan Yüksel Çanakçı

Clarity II

clarity
Lazer epilasyon farklı dalga boylarındaki lazer ışınlarının farklı derinlikteki kıl köklerine ulaşarak o kıl kökünde hasara yol açması bu sayede kıl çıkışını azaltmasıdır. Bu işlem için 3 farklı dalga boyu kullanılır: Alexandrite, Diode ve Nd:YAG.
Clarity II, 755nm Alexandrite ve 1064nm Nd:YAG dalga boylarına sahip, FDA tarafından onaylı, Lutronic firmasının geliştirdiği lazer teknolojilerinden biridir. Yapılan birçok klinik çalışma ile etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmıştır. Yüksek güç, büyük spot boyu, yüksek tekrarlama oranı ve daha kısa atım süresi ile daha hızlı ve daha etkili sonuçlar oluşturmaktadır.
Alexandrite dalga boyu sayesinde cilt tipi 1-4 bireylerde; Nd:YAG dalga boyu sayesinde cilt tipi daha koyu ve bronz olanlarda, ince kıllarda, hormon duyarlı bölgelerde etkili lazer epilasyon yapılmasını sağlar.
Sıcaklık algılama teknolojisi ile lazer epilasyon sırasında cilt yüzeyinin ısısını kontrol eder böylece yanık oluşma riski minimuma iner, daha güvenli bir uygulama imkânı sağlar. Eş zamanlı çalışan güçlü soğutma sistemi sayesinde en ağrılı olabilecek yerlerde bile acısız ve konforlu bir uygulama yapılmış olur.
Clarity II, tüm dünyada tercih edilen hem etkinliği hem de uygulama konforu açısından hasta memnuniyeti oldukça yüksek bir lazer epilasyon cihazıdır.
İlgili Gönderiler